O mé práci


Služby, které nabízím, souvisí s očistou Vašeho těla a s obnovou Vaší kondice. Fyzická i duševní část Vašeho těla fungují v jednom jediném celku, nelze je od sebe oddělit. Nefunguje-li část jedna, nefunguje ani druhá. Tuto skutečnost si uvědomuje málo lidí. Ve většině případů se toto "uvědomování si" děje až v okamžiku, kdy se dostaví nějaký fyzický problém, se kterým dlouho bojujeme a který se nám nedaří vyřešit. Na mých stránkách najdete několik možností, které pomohou Vaše tělo "vyladit".

Na první místo jsem zařadila cvičení, které nejen posiluje svalstvo určené k tomu, aby nám drželo tělo pohromadě, ale splňuje i předpoklady pro péči o duševní složku těla. Při pohybu se totiž za určitých podmínek vytváří hormony dobré nálady, tzv. endorfiny, a my pak odcházíme z tělocvičny obstaráni skutečně ve všech směrech. Kurzy, které pro vás vedu mají záměrně název "Zdravé cvičení". Nejedná se o cvičení zdravotní, zdravotní prvky jsou jen součástí tohoto cvičení. Lekce obsahují kondiční cvičení, prvky pilates i jógy, strečink a podobně. Zaměření padá především na hluboký stabilizační systém, který drží páteř a orgány na svém místě. Jedná se o pohyb vědomý, u kterého se naučíte poslouchat a ovládat své tělo, porozumíte jeho potřebám a pochopíte jeho funkci a smysl. Pohyb není samozřejmě nutno uzavírat do čtyř zrcadlových zdí fitcentra, neméně důležitý je pohyb v přírodě, na čerstvém vzduchu. Máme-li se však spolu zaměřit na úskalí Vaší tělesné schránky, je potřeba, abych Vás v pohybu viděla :-)

Druhé místo zaujímají masáže. Jedná se o masáže vesměs klasické se zaměřením na daný problém. Většinou se klient objedná na masáž, při které potvrdím nebo najdu nějaký ten problém ( ... a že vždycky najdu :-) ...) a podle toho pak případně doporučím další postup. Masáž opět splňuje předpoklady péče o fyzično i duševno. Velmi přínosná je Bowenova technika, která opečuje Váš aparát jemně a velmi se dotýká i Vašeho psychického rozpoložení. Harmonizuje tělo, harmonizuje duši. Součástí terapií je i kineziotaping, měkké a trakční techniky, pasivní pohyby a pododbně pro podporu provedené masáže.

Třetí místo v žebříčku dostává výživa = strava + pitný režim.  Pro správné fungování vnitřních orgánů je zkrátka nutné dobře jíst a dostatečně pít. Nenaplníme-li tuto potřebu organismu, nemůžeme po něm chtít, aby nás poslouchal a dobře nám sloužil. Tělo tvoří ze 70% voda, bez ní se nelze obejít a je třeba ji neustále doplňovat. Stravou pak dodáváme tělu "pohonné hmoty". Uvedu Vám příklad z praxe téměř nás všech: Víme dobře, že naše auto jezdí na benzin, proto ho jím poctivě živíme, a víme dobře, že naftu nemůže, že ji zkrátka nestráví, a dokonce i víme, že dostane-li benzin v lepší kvalitě, zvýší svůj výkon. Vezměte prosím tuto větu v patrnost a převeďte ji na své tělo. O stravě se můžete více dozvědět na našich kurzech Zdravého vaření.

Na čtvrté místo jsem zařadila relax. Kdo neodpočívá, nestará se o potřeby svého těla a jede neustále na plný plyn, nemá možnost cítit se ve svém těle dobře. Tělo nám pak odpovídá bolestí na různých místech, nechce nic dělat, nechce ráno vstávat, je často nemocné apod. A jsme zase u první, druhé, třetí či čtvrté kolonky. Mluvím-li o relaxu nemyslím pouze spánek, byť je to relax ze všech nejsladší. Jde i o jeho jiná "odvětví", např. plné dýchání, meditace, pobyt v přírodě, ale i sport atd. Všechno jmenované najdete v mojí nabídce. 

Rozhodnete-li se vydat na cestu k obnově kondice, ráda Vám na této Vaší cestě budu průvodcem. Ve dvou (ve třech, čtyřech ... ) se to táhne líp ...

Těším se na Vás.

Jolana