Klasické a ostatní masáže


KLASICKÁ MASÁŽ

je soubor masážních hmatů, které se vykonávají s léčebným záměrem na daný problém, včetně měkkých a trakčních technik a pasivních pohybů (viz níže) pro zlepšení pohyblivosti kloubů a protažení svalů a vazů. Tak jako relaxační masáž uvolní tělo a mysl, odstraní stres a napětí, zmírní bolest a zatuhlost, zlepší krevní a lymfatický oběh. 

RELAXAČNÍ MASÁŽ

slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění, odstraňuje únavu a celkově osvěžuje. Po této masáži by již neměla následovat žádná náročnější činnost, naopak se doporučuje alespoň půlhodinový odpočinek vleže.

SPORTOVNÍ MASÁŽ

je razantnější, zvyšuje celkovou tělesnou i duševní kondici, napomáhá při regeneraci sil a odstraňování únavy, zlepšuje krevní a mízní oběh. Význam má především preventivní, přispívá k lepší regeneraci svalového aparátu, brání zkracování svalů a zvyšuje jejich elasticitu.

MĚKKÉ A TRAKČNÍ TECHNIKY

zahrnují např. postizometrickou relaxaci či míčkování. Pracuje se bez použití oleje za účelem rozvolnění spasmů, odstranění nespecifických blokád, zvětšení rozsahu pohybu.

PASIVNÍ POHYBY

jsou pohyby částí těla klienta, při kterých klient zůstává naprosto uvolněný a které místo něj vykonává sám terapeut. Provádí se za účelem rozvolnění kloubů, uvolnění spasmů, rozšíření rozsahu pohybu. 

MASÁŽE SE ZAMĚŘENÍM

např.:

MASÁŽ NOHOU

Klasická masáž zaměřená jen na svaly prstů, plosky, nártu, lýtka a bérce za použití oleje s osvěžující přísadou. Ulevuje nohám plochým a nohám namáhaným při práci či sportu, je zakončena pasivními pohyby a trakčními technikami.

MASÁŽ RUKOU

Klasická masáž zaměřená jen na svaly prstů, ruky a předloktí, včetně oblasti karpálního tunelu. Ulevuje rukám namáhaným při jednostranné práci jako je práce s myší, klávesnicí, ale i s vařečkou... Zakončeno opět pasivními pohyby a trakčními technikami.

MASÁŽ OBLIČEJE A DEKOLTU

Masáž zahrnující hmaty, které prokrví a tonizují pokožku, odstraňují únavu z obličeje, oddalují tvorbu vrásek, zvýšená pozornost je věnována očnímu okolí. Masáž poskytuje vysoký stupeň relaxace. Tuto masáž je možné využít jak samostatně, tak na závěr některé předchozí masáže.