Jak jsme hubly v Itálii .... Lignano 05/2011


Překvapivě snadno a rychle. Ani ne tak na váhu, jak by si někdo mohl myslet, jako na objem. Váha totiž v tomto směru není vůbec důležitá ...

Co se v Lignanu dělo?

Základem programu byla pravidelná strava, dostatečný pitný režim a různorodý pohyb, ruku v ruce s disciplínou, podporou kolektivu a pohodou. Tělo se správným výběrem potravin, zmíněným pitným a pohybovým režimem zbavilo přebytečné vody, krásně se vyčistilo a bezvadně zpevnilo. Jídlo se samozřejmě skládalo především ze spousty zeleniny upravované na rozličné způsoby, ale i z ryb, drůbežího masa, z různých a velmi chuťově zajímavých polévek a také z italské kuchyně. Ke každému jídlu patřila ještě navíc porce informací o způsobu přípravy právě konzumovaného jídla a o tom, jak nejlépe udržet již zredukované kg a cm. Každý den obsahoval 3 pohybové bloky: ranní "rozcvičku" s dechovými a strečinkovými prvky (výborný to začátek dne!), dopolední chůzi s nordic walking hůlkami a odpolední kondiční lekci s různými pomůckami a se zaměřením na problematické partie většiny žen: bříško, zadeček, jezdecké kalhoty na stehnech, a také na správné držení těla. Cvičily jsme u bazénu, na louce, prošly Lignano křížem krážem a užily u toho spoustu legrace. Pobyt s námi absolvovaly i mladičké dívenky v rozmezí od 12 do 17 let. Hlavně na nich byl pokrok v pohybu velmi dobře vidět. Víceméně se všichni účastnili všeho a nikdo neměl pocit únavy, ba ani hladu, jak by se od redukčního pobytu všeobecně očekávalo. Všechny jsme byly v pohodě a dobré náladě, všechno bylo bezvadně nastavené... Přesvědčily jsme se i o tom, že úbytky na váze a na objemu samovolně pokračují ještě nějakou dobu po návratu domů, pokud alespoň přibližně zachováme styl a směr a nezazdíme vše tím, že si na oslavu návratu z dovolené dopřejeme vepřoknedlozelo :-). Přesvědčily jsme se, že hubnout se dá s úspěchem kdykoliv a bez rozdílu věku. Byla to očista a obnova kondice v tom pravém a správném slova smyslu!

Záznamy z pobytu najdete ve Fotogalerii.

Na závěr trochu matematiky

počet účastníků zájezdu 28

1/ celková hmotnost v den příjezdu 2105,5 kg

2/ celková hmotnost v den odjezdu 2065,0 kg

3/ vycvičily jsme - 40,5 kg

4/ průměrně každá účastnice odhodila 1,5 kg

1/ hrudník (NE prsa) - celkový úbytek 92 cm (průměr 3,2 cm)

2/ pas - celkový úbytek 92 cm (průměr 3,2 cm)

3/ boky - celkový úbytek 93 cm (průměr 3,3 cm)

4/ stehno - celkový úbytek 39 cm (průměr 1,4 cm)

Průměrně každá účastnice ztratila za týden 1,5 kg hmotnosti, 3,2 cm přes hrudník (nikoli prsa) a v pase, 3,2 cm přes boky a 1,4 cm přes stehna.

Nejvýraznější úspěchy:

1/ hmotnost 3,5 kg (Jana F. 36 let)

2/ hrudník (držení těla, zpevnění šikmých břišních svalů) 7 cm (Lenka K. 47 let)

3/ pas 6,5 cm (Katka K. 33 let)

4/ boky 7 cm (Radka J. 37 let)

5/ stehno 3 cm (Petra D. 40let, Katka H. 12 let, Jitka Ch. 51 let, Radka J. 37 let, Katka K. 33 let, Yvona K. 45 let, Hana L. 66 let, Olga P. 48 let)